• Načítám...
>
Orlovský miniexpres

V Orlové proběhl 36. ročník cyklistického závodu Gracia

Ve čtvrtek 24. Dubna se konal v Orlové šestatřicátý ročník mezinárodního cyklistického závodu žen Gracia Orlová.

Petr Koláček, ředitel soutěže Gracia Orlová: „Je vměstnaný do pěti etap, jezdíme po silnicích Moravskoslezského a Zlínského kraje. Letošní novinkou je čtvrtá bohumínská etapa. Touto jsme vrátili vlastně velkou cyklistiku do Bohumína, který byl pověstný svou cyklistickou tradicí. V letošním roce jsme měli na startu 133 účastnic, devět týmů bylo klubových. Jedenáct týmů bylo kontinentálních, čtyři národní a jeden mix.“

První etapa měřila přes sto kilometrů a projíždělo se kromě Orlové, Havířovem, Albrechticemi, přes Třanovice, Frýdlant nad Ostravicí a končilo se ve Štramberku. Následující den byl na programu okruh vedoucí z Lichnova zpátky do Lichnova, který byl v délce téměř sta kilometrů. Část této trasy vedla také přes Slovensko. V sobotu měly účastníce letošního ročníku na programu dvě půl etapy. Ráno probíhala časovka jednotlivkyň v Havířově na silnici první třídy za kruhovým objezdem směrem na Ostravu a odpoledne se postavily závodnice na start druhé půl etapy, která se jela v Bohumíně. Tento okruh se jel pětkrát. Poslední den závodu se jelo tradičních osm okruhů kolem Orlové, kdy za celý den cyklistky ujely více než sto kilometrů. Titul absolutní vítězky Gracia Orlová 2024 si nakonec odnesla Němka LECHNER Corinna, která zároveň získala i žlutý trikot.