Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • O bezpečnost bude v průběhu MS v hokeji dobře postaráno
  • Rada MS kraje vyrazila na jednání do Frýdku-Místku
  • Projekt Fajne školní bistro Ostravě závidí i okolní města
  • NJ radnice se otevřela jako historická památka
  • MGO pokřtilo Almanach ke 140. výročí jeho vzniku
  • MČR ve fitness dětí a mládeže

O bezpečnost bude v průběhu MS v hokeji dobře postaráno

Hokejové MS se rychle blíží a pořadatelé hlásí, že je téměř vše připraveno. Velký důraz se klade na bezpečnost, na které budou s pořadateli spolupracovat i složky IZS. Ostravu čekají i dopravní omezení a například dopravní podnik chystá speciální tramvajovou linku X.

Desátého května začíná v Praze a Ostravě Mistrovství světa v hokeji. V ostravské skupině sice nehrají domácí, ale hrají v ní Poláci a Slováci, takže se očekává obrovský nápor fanoušků. Ve městě budou nasazení policisté všech služeb od pyrotechniků, přes dopravní službu až k zásahové jednotce. V hale a okolí ale bude hlavní zátěž na pořadatelích. 

Miloš Benda, vedoucí oddělení security organizačního výboru Ostrava MS v hokeji 2024: "První rada pro fanoušky jezděte prosím včas, aby to bylo komfortní, druhá zásada je maximálně využít prostředků městské hromadné dopravy a ta třetí zásada za bezpečnost prosíme nenoste sebou zbytečné věci." 

Problémy mohou nastat také v dopravě a proto pořadatelé doporučují auto odstavit na připravených plochách a pokračovat tramvají.

Vlastimil Bijota, vedoucí oddělení dopravy organizačního výboru Ostrava MS v hokeji 2024: "První parkoviště je v Dolní oblasti Vítkovice na ulici Vítkovická, na ulici Ruská je parkoviště Lipový dvůr a třetí možnost mají fanoušci na ulici Závodní."

Tereza Šnoblová, mluvčí DPO: "Budeme posilovat vybrané tramvajové linky, abychom to penzum fanoušků odvezli a další opatření je zřízení speciální tramvajové linky X." 

V hale i ve fanzóně před arénou budou připraveni i zdravotníci. Starat se budou jak o hokejisty, tak o fanoušky. 

David Holeš, náměstek ředitele ZZS MS kraje: "V každý hrací den bude na hale 9 pracovníků záchranné služby, z toho jsou 3 lékaři."

Hasiči dokonce připravili jednu speciální jednotku, která bude neustále připravena v Ostravar Aréně. Policisté také upozorňují fanoušky, aby si dali pozor na falešné vstupenky. 

---

Rada MS kraje vyrazila na jednání do Frýdku-Místku

Rada Moravskoslezského kraje vyjela na jednání do Frýdku-Místku. S vedením města probírala například představy plánech rekonstrukce průtahu, investiční plány kraje ve městě a další budoucí spolupráci.

Magistrát města Frýdku-Místku přivítal Radu Moravskoslezského kraje na výjezdní schůzi. Členové rady nejprve společně jednali o krajských záležitostech a posléze přizvali ke společnému jednání i vedení města Frýdku-Místku.

Josef Bělica, hejtman Moravskoslezského kraje: "My jsme s vedením města Frýdek-Místek strávili skoro hodinu. Myslím si, že to bylo fajn, bylo to v přátelském duchu. My jsme se bavili o nějakých konkrétních projektech, které v rámci Frýdku-Místku dělá Moravskoslezský kraj. A naopak potom, řekněme o nějakých budoucích, ale ryze pragmatických záležitostech, jako jsou okružní křižovatky, bavili jsme se o tom, co dále s bazénem ve Frýdku-Místku. Myslím si, že to jsou relevantní témata."

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já jsem rád, že krajská rada vyrazila i do našeho statutárního města. Dneska jsme spolu měli společné jednání, které se dotklo mnoha témat, které tíží město. Bavili jsme se o možné budoucí podobě průtahu městem, bavili jsme se o možnostech rekonstrukce plaveckého bazénu. A myslím si, že to zdaleka není poslední setkání. A po těch třech letech, kdy sem rada vyrazila, tak si myslím, že se budeme potkávat pravidelně."

Josef Bělica, hejtman Moravskoslezského kraje: "Já jsem panu primátorovi řekl, že se považuji za jednoho z nich, takže já nemám problém s obcemi a městy spolupracovat. A jsem moc rád, že ta diskuze byla velmi konstruktivní." - Co vás dnes ještě čeká? - "Teď se přesuneme do učňovského zařízení Moravskoslezského kraje, kde se s vedením Frýdku-Místku podíváme na fungování tohoto zařízení a dáme si tam oběd, který nám připraví učni. Takže se na to moc těším."

Odpoledne pak krajská rada vyrazila na zámek, kde měla ještě jednání se starosty obcí Frýdecko-Místecka.

---

Projekt Fajne školní bistro Ostravě závidí i okolní města

Kvalita jídla ve školních jídelnách se v posledních letech výrazně zlepšila a v Ostravě na tom má podíl i velmi oblíbený a úspěšný projekt Fajne školní bistro. Školy objíždějí špičkoví kuchaři a pomáhají kuchařkám s přípravou chutných jídel podle norem a děti jsou nadšené.

Projekt Fajne školní bistro vznikl v Ostravě už před pěti lety a stal se doslova hitem. Špičkoví kuchaři v čele s Davidem Valíčkem objíždějí školní jídelny a pomáhají řešit nelehký úkol: uvařit zdravý, vyvážený pokrm podle nutričních norem, za stanovené ceny, který hlavně bude dětem i chutnat. 

Andrea Hoffmanová, náměstkyně primátora Ostravy: "Tento rok jsme si připravili novinku. Bude to online kuchařka, kde budou nafoceny a popsány všechny recepty."

Tentokrát byla na řadě ZŠ Ostrčilova a šlo už o 14 mentoring v tomto školním roce. Na jídelníčku bylo jarní asijské menu. 

David Valíček, šéfkuchař: "Jako hlavní jídlo máme sečuánské kuřátko bez kosti a k tomu kung-pao omáčku a smaženou rýži." 

anketa, žáci ZŠ Ostrčilova: "Polívka je úplně výborná a mě chutná i to kuře je hodně dobré."

"Je to fakt dobré, já mám Čínu ráda." 

V rámci mentoringů zajímá lektory i provoz jídelny, průběh přípravy jídel, vhodnost surovin, dochucovací směsi a jejich vhodnost i využívání moderních technologií.

Šárka Kaločová, vedoucí školní jídelny ZŠ Ostrčilova: "Vybíráme s Davidem takové jídlo, které tady ještě nebylo a naši kuchaři si ho netroufají udělat, aby se i zaučili." 

V ostravských základních školách se cena za oběd pro žáky do 10 let pohybuje v rozmezí 32–35 korun, pro žáky do 14 let v rozmezí 35–37 korun a pro žáky nad 15 let pak 39–50 korun.

---

NJ radnice se otevřela jako historická památka

Nový Jičín se připojil k výzvě Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska - v rámci akce Brány památek dokořán otevřel veřejnosti prostory radnice, které nejsou běžně přístupné. Akci využili k návštěvě úřední budovy i školní skupiny.

Nahlédnout do historické budovy novojičínské radnice, do míst, kde se například schází zastupitelé a radní a rozhodují o dění ve městě. Tato možnost se naskytla lidem, kteří do úřední budovy zavítali v rámci celostátní akce Brány památek dokořán.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “My jsme se rozhodli připojit otevřením radnice, a to i místností, kde běžná veřejnost nemá přístup. Takže například máme otevřenou velkou i malou zasedací místnost, samozřejmě velkou atrakcí je věž s vyhlídkou na celé město, ale potom také aula a některá další zákoutí, do kterých se běžně lidé nedostanou.”

Jedním z průvodců v budově radnice byl i Pavel Wessely, čestný občan Nového Jičína a v letech 1994 až 2002 i jeho starosta.

Pavel Wessely, Klub rodáků a přátel města Nového Jičína: “Musím říct, že se změnilo skutečně hodně, ne v podobě, ale zejména ve vybavení a modernizaci, to vše ve prospěch fungování té radnice, takže mohu jen chválit. Jsem velmi rád, že mohu provázet zejména naše mladé spoluobčánky, kteří se zajímají o to, k čemu slouží radnice, a zajímají se i o její minulost.”

K vidění tu byl také prvorepublikový nábytek, který pochází z období roku 1929 a dodnes je v některých místnostech používán. Zajímavostí byl i historický film z přelomu 19. a 20. století, kde jsou různé výjevy z města. V rámci návštěvy sekretariátu, kudy se procházelo na radniční věž, mohli lidé nahlédnout do kanceláře starosty.

---

MGO pokřtilo Almanach ke 140. výročí jeho vzniku

Mendelovo gymnázium v Opavě slavnostně pokřtilo novou publikaci. Almanach 140, který vznikl ke 140. výročí vzniku prvního českého gymnázia na Opavsku. Křest měl charitativní podtext.

Vyvrcholením oslav 140. výročí založení Mendelova gymnázia se stal křest Almanachu s názvem Mendlák. Vznikal déle než rok a mapuje nejen všechny absolventy, učitele a ředitele, ale také historické okamžiky školy pro příští generace.

Monika Klapková, ředitelka Mendelova gymnázia v Opavě: “To byla krásná spolupráce nejenom s archivem, ale i s muzeem a dále jsme oslovili veřejnost a bývalí absolventi nám posílali své vzpomínky a všechny ty vzpomínky našly místo v tom almanachu.”

Vladimír Schreier (ANO), náměstek primátora Opavy: “Jestliže máme letos těch 800 let založení města Opavy, tak těch 140 let Mendelova gymnázia do toho zapadá. Almanach je krásným příspěvkem k tomu výročí města.”

Součástí slavnostního křtu, který proběhl v Minoritu, byl také charitativní koncert Motýlek v dlani, na kterém vystoupili studenti, absolventi a učitelé Mendelova gymnázia.

Monika Klapková, ředitelka Mendelova gymnázia v Opavě: “Jde v náš G.H.O.St, který podporuje sociálně znevýhodněné studenty, kterým platíme exkurze, učebnice, obědy, různé návštěvy, třeba divadla, co je potřeba.”

Spolek G.H.O.St už existuje 17 let a za tu dobu už pomohl více než stovce nadaných studentů.

---

MČR ve fitness dětí a mládeže

Po březnovém Mistrovství ČR v boxu přivítal Bruntál další prestižní podnik. Česká asociace naturální kulturistiky a fitness uspořádala pro kategorie dětí a mládeže do 18 let Mistrovství ČR ve fitness sportu. Fitness v poslední době pochází velkým rozvojem a stává se stále oblíbenějším.

Diváky čekala v Bruntále pestrá přehlídka stylů a exhibicí.

Eva Mistrová, pořadatelka a ředitelka závodů: „V letošním roce uvidí jako exhibiční vystoupení Duo, ale závodní kategorie jsou děti 5-7 let, potom děti 8, 9 a pak je to po dvou letech, také uvidí dorost a budou mít možnost vidět exhibiční vystoupení pózování v plavkách, které je součástí některých federací jako bodovaná soutěž.“

Radek Zatloukal (Pro změnu),místostarosta Bruntálu: „Já mám velkou radost, že v Bruntále jsou pořádány tyto významné podniky, jako je mistrovství ČR. Je to v pořadí druhé Mistrovství ČR v letošním roce a čeká nás ještě jedno a to je známka toho, že Bruntál má potenciál k tomu, aby přilákal sportovce z celé naší republiky.“

Celou soutěž zahájila soutěžní dua podle věku závodníků. Mnozí si fitness vybrali po své praxi v moderní gymnastice a pro silové prvky, které jsou součástí vystoupení.

Natálie Hájková, soutěžící: “Řekla bych, že ty silové prvky a naučit se nějaké noví salto zrovna v mém věku, když už jsem prostě těžší.“

Johanka Klimešová, soutěžící: „Byla jsme v moderní gymnastice ve Stonožkách a v karate. Baví mě víc a asi ta moderní gymnastika mě tolik nebavila.“

Ruth Benešová, soutěžící: „Líbí se mi to, že můžeme skákat takové prvky těžké.“

Nela Bernhauerová, soutěžící: „Na fitness se mi líbí víc, že je tam víc té originality, jsou tam ty silové prvky a každý se může předvést úplně jinak.“

Zpestřením závodů byla také exhibice bruntálské mistryně Barbory Nečasové a účastnice soutěže Československo má talent Terezy Záhorové.

Martin Henč (ANO), starosta Bruntálu: „Já jsem strašně a upřímně rád, že město finanční prostředky, které dává do sportu, konkrétně do takového, že jsou účelně vynaložené.“

Z Bruntálu nakonec po víkendu odjelo 7 nových mistrů ČR.

Natálie Hájková a Nikola Kerhartová, mistryně ČR: „Jsme z Bruntálu a já se fitness věnuji, letos to bude čtvrtým rokem. Já se fitness věnuji třetím rokem. Sestavy si stavíme samy a malým holkám pomáháme taky skládat sestavy.“

Ruth Benešová, mistryně ČR, Hodonín: „Jsem z Hodonína a fitness dělám tři roky.“

Johanka Klimešová, mistryně ČR: „Já jsem z Nové Vésky a chodím tady prvním rokem.“

Nela Bernhauerová, mistryně ČR, Přerov: „Já jsem z Přerova a dělám fitness od 9, dělala jsem to nejdřív jako koníček a pak mě to začalo hodně bavit, tak jsem začala závodit.“

Martin Henč (ANO), starosta Bruntálu: „A protože je víkend a já jsem s TV Polar dneska podruhé, já bych touto cestou chtěl poděkovat TV Polar a hlavně Karlovi Soukopovi, který všude je s námi a každou drobnost zachycuje do své kamery. Díky Kájo.“

Velké závody v Bruntále však tímto mistrovstvím nekončí. Již za měsíc město čeká mistrovství ČR v Nordic Walking.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
24. dubna 2024, 17:00

O bezpečnost bude v průběhu MS v hokeji dobře postaráno

Hokejové MS se rychle blíží a pořadatelé hlásí, že je téměř vše připraveno. Velký důraz se klade na bezpečnost, na které budou s pořadateli spolupracovat i složky IZS. Ostravu čekají i dopravní omezení a například dopravní podnik chystá speciální tramvajovou linku X.

Desátého května začíná v Praze a Ostravě Mistrovství světa v hokeji. V ostravské skupině sice nehrají domácí, ale hrají v ní Poláci a Slováci, takže se očekává obrovský nápor fanoušků. Ve městě budou nasazení policisté všech služeb od pyrotechniků, přes dopravní službu až k zásahové jednotce. V hale a okolí ale bude hlavní zátěž na pořadatelích. 

Miloš Benda, vedoucí oddělení security organizačního výboru Ostrava MS v hokeji 2024: "První rada pro fanoušky jezděte prosím včas, aby to bylo komfortní, druhá zásada je maximálně využít prostředků městské hromadné dopravy a ta třetí zásada za bezpečnost prosíme nenoste sebou zbytečné věci." 

Problémy mohou nastat také v dopravě a proto pořadatelé doporučují auto odstavit na připravených plochách a pokračovat tramvají.

Vlastimil Bijota, vedoucí oddělení dopravy organizačního výboru Ostrava MS v hokeji 2024: "První parkoviště je v Dolní oblasti Vítkovice na ulici Vítkovická, na ulici Ruská je parkoviště Lipový dvůr a třetí možnost mají fanoušci na ulici Závodní."

Tereza Šnoblová, mluvčí DPO: "Budeme posilovat vybrané tramvajové linky, abychom to penzum fanoušků odvezli a další opatření je zřízení speciální tramvajové linky X." 

V hale i ve fanzóně před arénou budou připraveni i zdravotníci. Starat se budou jak o hokejisty, tak o fanoušky. 

David Holeš, náměstek ředitele ZZS MS kraje: "V každý hrací den bude na hale 9 pracovníků záchranné služby, z toho jsou 3 lékaři."

Hasiči dokonce připravili jednu speciální jednotku, která bude neustále připravena v Ostravar Aréně. Policisté také upozorňují fanoušky, aby si dali pozor na falešné vstupenky. 

---

Rada MS kraje vyrazila na jednání do Frýdku-Místku

Rada Moravskoslezského kraje vyjela na jednání do Frýdku-Místku. S vedením města probírala například představy plánech rekonstrukce průtahu, investiční plány kraje ve městě a další budoucí spolupráci.

Magistrát města Frýdku-Místku přivítal Radu Moravskoslezského kraje na výjezdní schůzi. Členové rady nejprve společně jednali o krajských záležitostech a posléze přizvali ke společnému jednání i vedení města Frýdku-Místku.

Josef Bělica, hejtman Moravskoslezského kraje: "My jsme s vedením města Frýdek-Místek strávili skoro hodinu. Myslím si, že to bylo fajn, bylo to v přátelském duchu. My jsme se bavili o nějakých konkrétních projektech, které v rámci Frýdku-Místku dělá Moravskoslezský kraj. A naopak potom, řekněme o nějakých budoucích, ale ryze pragmatických záležitostech, jako jsou okružní křižovatky, bavili jsme se o tom, co dále s bazénem ve Frýdku-Místku. Myslím si, že to jsou relevantní témata."

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já jsem rád, že krajská rada vyrazila i do našeho statutárního města. Dneska jsme spolu měli společné jednání, které se dotklo mnoha témat, které tíží město. Bavili jsme se o možné budoucí podobě průtahu městem, bavili jsme se o možnostech rekonstrukce plaveckého bazénu. A myslím si, že to zdaleka není poslední setkání. A po těch třech letech, kdy sem rada vyrazila, tak si myslím, že se budeme potkávat pravidelně."

Josef Bělica, hejtman Moravskoslezského kraje: "Já jsem panu primátorovi řekl, že se považuji za jednoho z nich, takže já nemám problém s obcemi a městy spolupracovat. A jsem moc rád, že ta diskuze byla velmi konstruktivní." - Co vás dnes ještě čeká? - "Teď se přesuneme do učňovského zařízení Moravskoslezského kraje, kde se s vedením Frýdku-Místku podíváme na fungování tohoto zařízení a dáme si tam oběd, který nám připraví učni. Takže se na to moc těším."

Odpoledne pak krajská rada vyrazila na zámek, kde měla ještě jednání se starosty obcí Frýdecko-Místecka.

---

Projekt Fajne školní bistro Ostravě závidí i okolní města

Kvalita jídla ve školních jídelnách se v posledních letech výrazně zlepšila a v Ostravě na tom má podíl i velmi oblíbený a úspěšný projekt Fajne školní bistro. Školy objíždějí špičkoví kuchaři a pomáhají kuchařkám s přípravou chutných jídel podle norem a děti jsou nadšené.

Projekt Fajne školní bistro vznikl v Ostravě už před pěti lety a stal se doslova hitem. Špičkoví kuchaři v čele s Davidem Valíčkem objíždějí školní jídelny a pomáhají řešit nelehký úkol: uvařit zdravý, vyvážený pokrm podle nutričních norem, za stanovené ceny, který hlavně bude dětem i chutnat. 

Andrea Hoffmanová, náměstkyně primátora Ostravy: "Tento rok jsme si připravili novinku. Bude to online kuchařka, kde budou nafoceny a popsány všechny recepty."

Tentokrát byla na řadě ZŠ Ostrčilova a šlo už o 14 mentoring v tomto školním roce. Na jídelníčku bylo jarní asijské menu. 

David Valíček, šéfkuchař: "Jako hlavní jídlo máme sečuánské kuřátko bez kosti a k tomu kung-pao omáčku a smaženou rýži." 

anketa, žáci ZŠ Ostrčilova: "Polívka je úplně výborná a mě chutná i to kuře je hodně dobré."

"Je to fakt dobré, já mám Čínu ráda." 

V rámci mentoringů zajímá lektory i provoz jídelny, průběh přípravy jídel, vhodnost surovin, dochucovací směsi a jejich vhodnost i využívání moderních technologií.

Šárka Kaločová, vedoucí školní jídelny ZŠ Ostrčilova: "Vybíráme s Davidem takové jídlo, které tady ještě nebylo a naši kuchaři si ho netroufají udělat, aby se i zaučili." 

V ostravských základních školách se cena za oběd pro žáky do 10 let pohybuje v rozmezí 32–35 korun, pro žáky do 14 let v rozmezí 35–37 korun a pro žáky nad 15 let pak 39–50 korun.

---

NJ radnice se otevřela jako historická památka

Nový Jičín se připojil k výzvě Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska - v rámci akce Brány památek dokořán otevřel veřejnosti prostory radnice, které nejsou běžně přístupné. Akci využili k návštěvě úřední budovy i školní skupiny.

Nahlédnout do historické budovy novojičínské radnice, do míst, kde se například schází zastupitelé a radní a rozhodují o dění ve městě. Tato možnost se naskytla lidem, kteří do úřední budovy zavítali v rámci celostátní akce Brány památek dokořán.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “My jsme se rozhodli připojit otevřením radnice, a to i místností, kde běžná veřejnost nemá přístup. Takže například máme otevřenou velkou i malou zasedací místnost, samozřejmě velkou atrakcí je věž s vyhlídkou na celé město, ale potom také aula a některá další zákoutí, do kterých se běžně lidé nedostanou.”

Jedním z průvodců v budově radnice byl i Pavel Wessely, čestný občan Nového Jičína a v letech 1994 až 2002 i jeho starosta.

Pavel Wessely, Klub rodáků a přátel města Nového Jičína: “Musím říct, že se změnilo skutečně hodně, ne v podobě, ale zejména ve vybavení a modernizaci, to vše ve prospěch fungování té radnice, takže mohu jen chválit. Jsem velmi rád, že mohu provázet zejména naše mladé spoluobčánky, kteří se zajímají o to, k čemu slouží radnice, a zajímají se i o její minulost.”

K vidění tu byl také prvorepublikový nábytek, který pochází z období roku 1929 a dodnes je v některých místnostech používán. Zajímavostí byl i historický film z přelomu 19. a 20. století, kde jsou různé výjevy z města. V rámci návštěvy sekretariátu, kudy se procházelo na radniční věž, mohli lidé nahlédnout do kanceláře starosty.

---

MGO pokřtilo Almanach ke 140. výročí jeho vzniku

Mendelovo gymnázium v Opavě slavnostně pokřtilo novou publikaci. Almanach 140, který vznikl ke 140. výročí vzniku prvního českého gymnázia na Opavsku. Křest měl charitativní podtext.

Vyvrcholením oslav 140. výročí založení Mendelova gymnázia se stal křest Almanachu s názvem Mendlák. Vznikal déle než rok a mapuje nejen všechny absolventy, učitele a ředitele, ale také historické okamžiky školy pro příští generace.

Monika Klapková, ředitelka Mendelova gymnázia v Opavě: “To byla krásná spolupráce nejenom s archivem, ale i s muzeem a dále jsme oslovili veřejnost a bývalí absolventi nám posílali své vzpomínky a všechny ty vzpomínky našly místo v tom almanachu.”

Vladimír Schreier (ANO), náměstek primátora Opavy: “Jestliže máme letos těch 800 let založení města Opavy, tak těch 140 let Mendelova gymnázia do toho zapadá. Almanach je krásným příspěvkem k tomu výročí města.”

Součástí slavnostního křtu, který proběhl v Minoritu, byl také charitativní koncert Motýlek v dlani, na kterém vystoupili studenti, absolventi a učitelé Mendelova gymnázia.

Monika Klapková, ředitelka Mendelova gymnázia v Opavě: “Jde v náš G.H.O.St, který podporuje sociálně znevýhodněné studenty, kterým platíme exkurze, učebnice, obědy, různé návštěvy, třeba divadla, co je potřeba.”

Spolek G.H.O.St už existuje 17 let a za tu dobu už pomohl více než stovce nadaných studentů.

---

MČR ve fitness dětí a mládeže

Po březnovém Mistrovství ČR v boxu přivítal Bruntál další prestižní podnik. Česká asociace naturální kulturistiky a fitness uspořádala pro kategorie dětí a mládeže do 18 let Mistrovství ČR ve fitness sportu. Fitness v poslední době pochází velkým rozvojem a stává se stále oblíbenějším.

Diváky čekala v Bruntále pestrá přehlídka stylů a exhibicí.

Eva Mistrová, pořadatelka a ředitelka závodů: „V letošním roce uvidí jako exhibiční vystoupení Duo, ale závodní kategorie jsou děti 5-7 let, potom děti 8, 9 a pak je to po dvou letech, také uvidí dorost a budou mít možnost vidět exhibiční vystoupení pózování v plavkách, které je součástí některých federací jako bodovaná soutěž.“

Radek Zatloukal (Pro změnu),místostarosta Bruntálu: „Já mám velkou radost, že v Bruntále jsou pořádány tyto významné podniky, jako je mistrovství ČR. Je to v pořadí druhé Mistrovství ČR v letošním roce a čeká nás ještě jedno a to je známka toho, že Bruntál má potenciál k tomu, aby přilákal sportovce z celé naší republiky.“

Celou soutěž zahájila soutěžní dua podle věku závodníků. Mnozí si fitness vybrali po své praxi v moderní gymnastice a pro silové prvky, které jsou součástí vystoupení.

Natálie Hájková, soutěžící: “Řekla bych, že ty silové prvky a naučit se nějaké noví salto zrovna v mém věku, když už jsem prostě těžší.“

Johanka Klimešová, soutěžící: „Byla jsme v moderní gymnastice ve Stonožkách a v karate. Baví mě víc a asi ta moderní gymnastika mě tolik nebavila.“

Ruth Benešová, soutěžící: „Líbí se mi to, že můžeme skákat takové prvky těžké.“

Nela Bernhauerová, soutěžící: „Na fitness se mi líbí víc, že je tam víc té originality, jsou tam ty silové prvky a každý se může předvést úplně jinak.“

Zpestřením závodů byla také exhibice bruntálské mistryně Barbory Nečasové a účastnice soutěže Československo má talent Terezy Záhorové.

Martin Henč (ANO), starosta Bruntálu: „Já jsem strašně a upřímně rád, že město finanční prostředky, které dává do sportu, konkrétně do takového, že jsou účelně vynaložené.“

Z Bruntálu nakonec po víkendu odjelo 7 nových mistrů ČR.

Natálie Hájková a Nikola Kerhartová, mistryně ČR: „Jsme z Bruntálu a já se fitness věnuji, letos to bude čtvrtým rokem. Já se fitness věnuji třetím rokem. Sestavy si stavíme samy a malým holkám pomáháme taky skládat sestavy.“

Ruth Benešová, mistryně ČR, Hodonín: „Jsem z Hodonína a fitness dělám tři roky.“

Johanka Klimešová, mistryně ČR: „Já jsem z Nové Vésky a chodím tady prvním rokem.“

Nela Bernhauerová, mistryně ČR, Přerov: „Já jsem z Přerova a dělám fitness od 9, dělala jsem to nejdřív jako koníček a pak mě to začalo hodně bavit, tak jsem začala závodit.“

Martin Henč (ANO), starosta Bruntálu: „A protože je víkend a já jsem s TV Polar dneska podruhé, já bych touto cestou chtěl poděkovat TV Polar a hlavně Karlovi Soukopovi, který všude je s námi a každou drobnost zachycuje do své kamery. Díky Kájo.“

Velké závody v Bruntále však tímto mistrovstvím nekončí. Již za měsíc město čeká mistrovství ČR v Nordic Walking.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-24-04-2024-17-00